Výlet do Zoo Děčín: Zažijte divočinu na vlastní kůži

Zoo Děčín

Zoo Děčín: Ideální výlet

Zoo Děčín, zasazená do malebného údolí řeky Labe, nabízí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Objevte přes 1000 zvířat z celého světa, od majestátních tygrů po hravé opičky. Projděte se stezkou v korunách stromů a užijte si úchvatný výhled na areál zoo i panorama Děčínského hradu. Děti nadchne kontaktní zoo, kde si můžou pohladit kozy a ovečky. V restauraci s venkovní terasou si odpočiňte a vychutnejte si lahodné občerstvení. Zoo Děčín je ideální destinací pro školní výlety, rodinné oslavy i romantické procházky.

Děčínský zámek a zoo

Děčínský zámek se tyčí na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice a nabízí úchvatné výhledy na město i České Švýcarsko. Historie zámku sahá až do 10. století, kdy zde stála pevnost. Během staletí prošel zámek mnoha přestavbami a dnes se pyšní krásnou barokní podobou. V interiérech se nachází muzeum s expozicemi o historii zámku a regionu.

Jen pár kroků od zámku se rozkládá Zoo Děčín, která je domovem pro více než 150 druhů zvířat z celého světa. Mezi největší lákadla patří vzácní tygři ussurijští, majestátní medvědi kamčatští a hravé vydry. Zoo se zaměřuje na chov ohrožených druhů a na vzdělávání veřejnosti v oblasti ochrany přírody. Návštěva Děčínského zámku a zoo je skvělým tipem na výlet pro celou rodinu.

Zvířata z celého světa

Zvířata nás fascinují svou rozmanitostí. Od majestátních slonů afrických savan až po drobné kolibříky v amazonském pralese, každý druh je jedinečný a hraje důležitou roli ve svém ekosystému. Polární lišky se s hustou bílou srstí dokonale přizpůsobily životu v mrazivých podmínkách Arktidy, zatímco chameleoni v tropických deštných pralesech mění barvu, aby splynuli s okolím. Pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí nám umožňuje lépe pochopit fungování naší planety a uvědomit si důležitost ochrany přírody.

Dětská zoo a hřiště

Naše zoo není jen o pozorování zvířat zpovzdálí! V Dětské zoo se děti můžou setkat s některými zvířaty tváří v tvář a pohladit si je. K dispozici je i hřiště s prolézačkami, houpačkami a spoustou další zábavy. Děti si můžou hrát, zatímco si rodiče odpočinou na lavičkách v příjemném prostředí. Nezapomeňte se podívat na program, často se zde konají různé akce pro děti, jako je krmení zvířat nebo výtvarné dílny.

Občerstvení a restaurace

Na festivalu nebude chybět bohatá nabídka občerstvení pro všechny gurmány. Připraveny budou stánky s tradičními českými specialitami, jako jsou klobásy, grilované maso a bramboráky. Vegetariáni si pochutnají na lahodných pokrmech z čerstvé zeleniny a sýrů. Chybět nebudou ani sladké dobroty, jako jsou trdelníky, palačinky a zmrzlina. Pro osvěžení bude k dispozici široký výběr nealkoholických i alkoholických nápojů, včetně piva, vína a míchaných drinků.

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období a konkrétním dni v týdnu. Doporučujeme proto vždy před návštěvou ověřit aktuální informace na oficiálních stránkách. Obecně platí, že v letní sezóně je otevřeno denně, zatímco v zimních měsících jsou dny a hodiny omezené. Vstupné se liší dle věku a typu vstupenky. Základní vstupenka pro dospělého se pohybuje okolo 200 Kč, děti, studenti a senioři mají slevy. Rodiny s dětmi ocení zvýhodněné rodinné vstupné. Pro časté návštěvníky je výhodné zvážit zakoupení permanentky, která se obvykle zaplatí již po několika vstupech.

Jak se do Zoo Děčín dostat

Zoo Děčín leží na severu Čech v Ústeckém kraji. Autem se do zoo dostanete po silnici č. 62, sjezd ze silnice je značený. Zaparkovat můžete na velkokapacitním parkovišti přímo u zoo. Do Děčína se dostanete také vlakem, vlaková zastávka Děčín hlavní nádraží je od zoo vzdálená cca 2 km. Z nádraží se do zoo pohodlně dopravíte autobusem MHD, zastávka Zoo Děčín je přímo u vstupu do zoo. Pokud preferujete pěší turistiku, můžete se vydat po červené turistické značce, která vede z centra Děčína až k zoo. Cesta trvá přibližně 45 minut a je nenáročná.

Tipy na výlet do Zoo Děčín

Zoo Děčín, zasazená do malebného údolí řeky Labe, nabízí nevšední zážitek pro celou rodinu. Prozkoumejte výběhy s majestátními tygry ussurijskými a hravé vydry říční. Nenechte si ujít expozici Rajské ostrovy, kde se seznámíte s exotickými druhy ptáků a plazů. Děti nadchne kontaktní zoo koutek s možností pohladit kozy a krmení koz a ovcí. Projděte se stezkou korunami stromů a užijte si nádherný výhled na zoo a panorama Děčínského zámku. V areálu najdete restaurace a občerstvení. Nezapomeňte si domů odnést suvenýr z našeho zooshopu.

Publikováno: 02. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Petr Novák

Tagy: zoo děčín | zoologická zahrada v děčíně