Zoo Vídeň: Nejlepší místo pro cestování a objevování divokého světa

Zoo Vídeň

Zoo Vídeň je jedním z nejlepších míst pro cestování a objevování divokého světa. Tato úžasná zoologická zahrada se nachází ve Vídni, hlavním městě Rakouska. Je to jedna z nejstarších a největších zoologických zahrad na světě. Zoo Vídeň nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost setkat se s více než 700 druhy zvířat a pozorovat je v jejich přirozeném prostředí. Tato atrakce je ideálním místem pro rodinný výlet plný dobrodružství a vzrušení.

Historie a vznik Zoo Vídeň

Historie a vznik Zoo Vídeň sahá až do roku 1752, kdy byla založena jako císařská menažerie. Původně sloužila jako součást zahradního areálu zámku Schönbrunn pro chov exotických zvířat. Postupem času se zoo rozrostla a v roce 1779 byla otevřena veřejnosti. Během své existence prošla několika rekonstrukcemi a modernizacemi, aby poskytovala lepší podmínky pro zvířata i návštěvníky. Dnes je Zoo Vídeň jednou z nejstarších a nejvýznamnějších zoologických zahrad na světě s bohatou historií a tradicemi.

Poloha a rozloha Zoo Vídeň

Zoo Vídeň se nachází ve stejnojmenném městě, hlavním městě Rakouska. Leží v 9. vídeňském okrese a je situována na ploše více než 17 hektarů. Tato rozloha umožňuje Zoo Vídeň poskytnout dostatečný prostor pro život a pohyb zvířat. Její poloha je velmi přístupná, neboť se nachází nedaleko centra města a je dobře dostupná jak autem, tak i hromadnou dopravou. Díky své poloze v blízkosti řeky Dunaj nabízí návštěvníkům krásné výhledy na okolní krajinu a možnost spojit návštěvu zoo s procházkou po přilehlých parkových oblastech.

Ochrana a péče o zvířata v Zoo Vídeň

Ochrana a péče o zvířata v Zoo Vídeň je jedním z hlavních cílů této zoologické zahrady. Zoo Vídeň se aktivně zapojuje do mezinárodních programů na ochranu ohrožených druhů a podporuje výzkum a vzdělávání. Díky svým moderním zařízením a vysoce kvalifikovanému personálu poskytuje zvířatům nejlepší možnou péči. Zahrada také spolupracuje s dalšími zoologickými institucemi po celém světě, aby se zajistila dlouhodobá udržitelnost druhů. Ochrana biodiverzity je pro Zoo Vídeň velmi důležitá, a proto se snaží přispět ke snižování negativního vlivu člověka na životní prostředí.

Hlavní atrakce a expozice v Zoo Vídeň

Hlavní atrakce a expozice v Zoo Vídeň jsou neuvěřitelně pestré a zajímavé. Mezi nejoblíbenější patří například "Haus des Meeres", což je obrovský oceánárium se třemi miliony litrů vody, ve kterém můžete pozorovat žraloky, rejnoky a další mořské živočichy. Další zajímavou expozicí je "Regenwaldhaus", kde se nachází tropický prales s volně žijícími opicemi, ptáky a plazy. Pro milovníky africké savany je tu pak "Afrika-Haus" s lvy, zebry a žirafami. Kromě toho si návštěvníci mohou prohlédnout také pavilon s pandami červenými, který je jediným svého druhu ve střední Evropě. Celkem má Zoo Vídeň více než 700 druhů zvířat, která jsou rozdělena do různých expozic podle kontinentů a biotopů. Je to skutečně fascinující místo pro objevování divokého světa.

Programy a akce pro návštěvníky v Zoo Vídeň

V Zoo Vídeň se návštěvníci mohou těšit na širokou škálu programů a akcí, které jim umožní ještě více prozkoumat a poznat divoký svět. Každý den jsou k dispozici pravidelné krmení zvířat, při kterém si mohou návštěvníci vyslechnout zajímavé informace od odborných pracovníků. Pro děti jsou připraveny speciální edukativní programy, které je seznámí s různými druhy zvířat a jejich životem. Návštěvníci si také mohou prohlédnout různé prezentace a ukázky chovatelů, kteří představují svou práci a péči o zvířata. Kromě toho se konají i tematické akce a festivaly, jako například Den orangutanů nebo Noční prohlídka Zoo. Programy a akce v Zoo Vídeň jsou skvělým způsobem, jak strávit den plný dobrodružství a objevování divokých tvorů.

Praktické informace pro návštěvu Zoo Vídeň

Zoo Vídeň se nachází ve čtvrti Hietzing, asi 6 kilometrů od centra města. Je snadno dostupná pomocí veřejné dopravy – tramvajemi číslo 10 a 58, nebo metrem linkou U4 (stanice Hietzing). Parkoviště je k dispozici pro ty, kteří přijedou autem.

Zoo je otevřená celoročně a vstupné se liší podle sezóny. Dospělí zaplatí okolo 20 eur, děti do 14 let mají zlevněné vstupné. Pro rodiny jsou k dispozici speciální balíčky. Doporučuje se zakoupit vstupenky předem online, aby se vyhnuli frontám.

V Zoo Vídni najdete různé restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete odpočinout a dobít energii. Procházka po zoo trvá asi 3-4 hodiny, takže si vezměte pohodlné boty a oblečení vhodné pro venkovní aktivity.

Pokud plánujete návštěvu s dětmi, určitě nezapomeňte na kočárky nebo nosítka. Zoo nabízí také půjčovnu kočárků za symbolický poplatek.

V Zoo Vídni je zakázáno krmit zvířata, aby se zajistila jejich správná výživa a zdraví. Je povoleno fotografování, ale pouze pro osobní účely. Komerční fotografie vyžadují předchozí povolení.

Zoo Vídeň je velmi populárním místem, proto se doporučuje navštívit ji mimo hlavní turistickou sezónu, abyste se vyhnuli davům a dlouhým frontám.

Při návštěvě Zoo Vídeň si nezapomeňte vzít s sebou dostatek vody a opalovací krém na ochranu před sluncem. Ujistěte se také, že máte dostatek času na prohlídku a užijte si krásu této úžasné zoologické zahrady.

Doporučení a tipy pro návštěvu Zoo Vídeň

Pokud plánujete návštěvu Zoo Vídeň, máme pro vás několik doporučení a tipů, které vám pomohou si zážitek co nejvíce užít. Doporučujeme si předem zakoupit vstupenky online, abyste se vyhnuli frontám. Při návštěvě se rozhodně vyplatí využít mapy, kterou dostanete na vstupu, abyste si lépe naplánovali trasu. Nezapomeňte také na pohodlnou obuv a oblečení přizpůsobené aktuálním povětrnostním podmínkám. V Zoo Vídeň je možné strávit celý den, proto je vhodné si s sebou vzít dostatek jídla a pití. Pokud cestujete s dětmi, určitě nevynechte dětské hřiště a interaktivní expozice. A nakonec, nezapomeňte si připravit foťák či mobilní telefon na focení krásných okamžiků strávených mezi zvířaty.

Zoo Vídeň je skutečně jedním z nejlepších míst pro cestování a objevování divokého světa. S jejím vznikem v roce 1752 se stala jednou z nejstarších a nejvýznamnějších zoologických zahrad na světě. Její rozloha 17 hektarů poskytuje dostatek prostoru pro více než 700 druhů zvířat, která jsou pečlivě chráněna a ošetřována. Zoo Vídeň nabízí širokou škálu atrakcí, jako jsou expozice savců, ptáků, plazů a ryb, stejně jako speciální programy a akce pro návštěvníky. Při návštěvě této zoologické zahrady je důležité dodržovat pravidla ochrany zvířat a přispívat k udržitelnosti životního prostředí. Doporučujeme navštívit Zoo Vídeň a zažít jedinečný svět divoké přírody.

Publikováno: 17. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Petr Novák

Tagy: zoo vídeň | zoologická zahrada ve vídni