Ryanair Příruční Zavazadlo: Triky a Tipy pro Bezproblémový Let

Ryanair Příruční Zavazadlo

Rozměry a hmotnost

Společnost Ryanair rozlišuje dva typy zavazadel, které si můžete vzít s sebou na palubu: malou osobní tašku a prioritní nástup. Malá osobní taška musí splňovat rozměry 40 x 20 x 25 cm. V opačném případě vám hrozí, že si budete muset připlatit za její odbavení u brány. Prioritní nástup zahrnuje kromě malé osobní tašky i další zavazadlo s maximálními rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotností do 10 kg.

Obě zavazadla se musí vejít pod sedadlo před vámi nebo do horní přihrádky. Je důležité si uvědomit, že tyto rozměry jsou striktně kontrolovány a i malá odchylka může znamenat dodatečné poplatky. Doporučujeme proto před odletem pečlivě zkontrolovat rozměry a hmotnost vašich zavazadel, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením na letišti.

Povolené předměty

  Zakázané předměty

  Pro vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních cestujících existuje řada předmětů, které si s sebou nesmíte brát na palubu letadla Ryanair jako příruční zavazadlo. Tyto předměty jsou obecně zakázány na všech leteckých společnostech, nejen na Ryanairu. Mezi zakázané předměty patří: ostré předměty jako nože, nůžky, žiletky a šroubováky, tupé předměty, které by mohly být použity k úderu, jako jsou baseballové pálky a golfové hole, výbušniny a hořlaviny, jako jsou ohňostroje, zapalovače a spreje, zbraně, jako jsou střelné zbraně, nože a paralyzéry, chemické a toxické látky, jako jsou kyseliny, bělidla a insekticidy. Pamatujte, že i zdánlivě neškodné předměty, jako jsou skleněné lahve, deštníky s ostrým hrotem nebo sportovní vybavení, mohou být v případě zneužití nebezpečné a jejich přeprava v příručním zavazadle může být zamítnuta. Pokud si nejste jisti, zda je určitý předmět povolen v příručním zavazadle, doporučujeme vám kontaktovat Ryanair nebo si ověřit informace na jejich webových stránkách v sekci „Příruční zavazadlo“. Dodržováním těchto pravidel zajistíte hladký a bezpečný průběh vašeho letu s Ryanairem.

  Vlastnost Ryanair Příruční Zavazadlo Wizz Air Příruční Zavazadlo
  Maximální rozměry 40 x 20 x 25 cm 40 x 30 x 20 cm
  Maximální hmotnost 10 kg 10 kg
  Poplatek za zavazadlo Zdarma (malá kabelka) Od 7 EUR (závisí na trase a datu)

  Poplatky za zavazadla

  Cestujete s Ryanairem a nejste si jistí pravidly pro příruční zavazadla? Není se čemu divit, Ryanair je známý svými přísnými pravidly a častými změnami. V základu si na palubu letadla můžete vzít zdarma menší zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm, které musí pasovat pod sedadlo před vámi. Pokud chcete cestovat s větším příručním zavazadlem o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg, musíte si připlatit prioritní nástup. Cena za prioritní nástup se liší v závislosti na trase a datu letu, ale obvykle se pohybuje od 6 do 30 EUR za jeden let. Pokud si prioritní nástup nekoupíte a vaše zavazadlo bude větší než povolené rozměry, budete muset zaplatit poplatek za odbavení zavazadla u odletové brány. Ten je obvykle mnohem vyšší než poplatek za prioritní nástup a může se vyšplhat až na 50 EUR za jeden let. Nezapomeňte, že se pravidla pro příruční zavazadla u Ryanairu mohou lišit v závislosti na konkrétní trase a typu letadla. Vždy si proto před odletem zkontrolujte aktuální informace na webových stránkách Ryanairu.

  Tipy pro balení

  Společnost Ryanair má striktní pravidla pro příruční zavazadla, takže je důležité si před cestou vše důkladně zkontrolovat. Do letadla si můžete vzít jednu menší tašku, která se musí vejít pod sedadlo před vámi (40 x 20 x 25 cm). Pokud si chcete vzít i větší příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg), je nutné si připlatit priority boarding. Nezapomeňte, že tekutiny v příručním zavazadle musí být v nádobkách o objemu maximálně 100 ml a všechny se musí vejít do průhledného, uzavíratelného sáčku o objemu maximálně 1 litr. Sáček musí být uzavřený a vy ho musíte na požádání předložit při bezpečnostní kontrole. Pokud si berete elektroniku, jako je notebook, tablet nebo fotoaparát, vyndejte je z tašky a dejte je zvlášť do připravených přepravek. Nezapomeňte si cenné věci, jako jsou doklady, peníze, léky a elektronika, vzít s sebou do kabiny letadla.

  Priority Boarding

  Cestující Ryanair si můžou připlatit za službu Priority Boarding, která jim umožní nastoupit do letadla přednostně. To se hodí hlavně v případě, že chcete mít jistotu, že se vám vaše příruční zavazadlo vejde do prostoru nad hlavou. Bez Priority Boarding totiž Ryanair garantuje místo pouze pro menší příruční zavazadlo (40 x 20 x 25 cm), které se musí vejít pod sedadlo před vámi. Větší příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg) si můžou vzít s sebou pouze cestující s Priority Boarding. Pokud si Priority Boarding nekoupíte a vaše menší příruční zavazadlo bude nutné odbavit u brány, bude vám naúčtován poplatek. Cena za Priority Boarding se liší v závislosti na trase a datu letu, ale obvykle se pohybuje od 6 do 14 EUR za osobu a let. Pokud cestujete s větším příručním zavazadlem nebo si chcete zajistit místo nad hlavou pro své věci, doporučujeme Priority Boarding zvážit.

  Nákup na palubě

  Na palubě letadel Ryanair si můžete zpříjemnit let nákupem z palubního prodeje. V nabídce najdete široký výběr produktů, od občerstvení a nápojů až po parfémy a elektroniku. Pamatujte však, že na palubu si smíte vzít pouze jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 40 x 20 x 25 cm, které se musí vejít pod sedadlo před vámi. Pokud si chcete vzít s sebou na palubu další zavazadlo, například kabelku nebo tašku na notebook, musíte si zakoupit prioritní nástup. Ten vám umožní vzít si na palubu dvě příruční zavazadla: jedno o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, které se vejde do úložného prostoru nad hlavou, a druhé menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm, které se musí vejít pod sedadlo před vámi. Pokud si zakoupíte palubní občerstvení nebo jiné produkty z palubního prodeje, budou vám tyto předány v samostatné tašce, která se nepočítá do vašeho limitu pro příruční zavazadla.

  Ztráta zavazadla

  Ztráta nebo poškození příručního zavazadla během letu s Ryanairem je sice nepříjemná, ale naštěstí vzácná situace. Pamatujte si, že Ryanair rozlišuje mezi dvěma typy příručních zavazadel: menší taška, která se musí vejít pod sedadlo před vámi, a větší příruční zavazadlo (s poplatkem), které se umisťuje do zavazadlového prostoru. Pokud po příletu zjistíte, že vaše menší taška nebo větší příruční zavazadlo chybí, neprodleně kontaktujte pracovníky letiště u přepážky ztrát a nálezů. Je důležité nahlásit ztrátu ihned po příletu a vyplnit formulář o ztrátě zavazadla (Property Irregularity Report). Ujistěte se, že máte palubní vstupenku a štítek zavazadla, abyste urychlili proces vyhledávání. Ryanair nenese odpovědnost za ztrátu cenností nebo křehkých předmětů v příručním zavazadle. Vždy si s sebou do kabiny letadla vezměte cennosti, důležité dokumenty, léky a elektroniku. V případě poškození vašeho příručního zavazadla během letu postupujte stejně a kontaktujte pracovníky letiště. Nezapomeňte si uschovat všechny cestovní doklady, jako jsou palubní vstupenky a potvrzení o zavazadlech, dokud neobdržíte zpět své zavazadlo nebo náhradu škody.

  Kontakt Ryanair

  Ryanair je známý svými přísnými pravidly pro příruční zavazadla. Pokud potřebujete kontaktovat Ryanair ohledně vašeho příručního zavazadla, máte několik možností. Nejjednodušší je využít jejich online chat, který je dostupný 24/7. Na webu Ryanairu najdete také sekci "Často kladené otázky", kde najdete odpovědi na nejčastější dotazy týkající se zavazadel, včetně povolených rozměrů a hmotnosti. Pokud potřebujete mluvit s někým osobně, můžete Ryanair kontaktovat telefonicky. Mějte na paměti, že hovory na zákaznickou linku Ryanairu jsou zpoplatněny. Nezapomeňte, že Ryanair má specifická pravidla pro příruční zavazadla pro lety s irskou leteckou společností Ryanair. Před odletem si proto pečlivě zkontrolujte podmínky pro vaše konkrétní letenky.