Projděte se nad mraky: Stezka v oblacích vás ohromí!

Stezka V Oblacích

Adrenalinový zážitek

Toužíte po vzrušení a překonání vlastních limitů? Pak je adrenalinový zážitek přesně pro vás! Ať už se jedná o seskok padákem, bungee jumping, jízdu na motorce nebo rafting na divoké vodě, čeká vás nezapomenutelná dávka adrenalinu. Tyto aktivity vám zrychlí tep, rozproudí krev a zanechají ve vás nezapomenutelné vzpomínky. Než se ale do něčeho takového pustíte, je důležité dbát na bezpečnost. Vybírejte si pouze ověřené provozovatele a řiďte se jejich pokyny. S trochou odvahy a respektem k rizikům si užijete adrenalinový zážitek naplno!

Krása Krkonoš z výšky

Krkonoše, nejvyšší pohoří České republiky, skýtají úchvatné scenérie z jakéhokoli úhlu pohledu. Nic se však nevyrovná dechberoucí kráse, která se vám naskytne z ptačí perspektivy. Ať už se vznesete nad majestátními vrcholky hor horkovzdušným balonem, svezte se lanovkou na Sněžku nebo se vydáte na túru na některou z rozhleden, budete odměněni nezapomenutelným zážitkem.

Z výšky se před vámi rozprostře nekonečný koberec smrkových a bukových lesů, protnutý meandry horských potoků a říček. Uvidíte třpytivá oka ledovcových jezer, rozesetá po úbočích hor, a malebné chaloupky, rozeseté po horských loukách. Za jasného počasí dohlédnete až do Polska a na vrcholky Jeseníků.

Let nad Krkonošemi je zážitkem, na který se nezapomíná. Krása hor, viděná z ptačí perspektivy, ve vás zanechá hluboký dojem a touhu se sem znovu vracet.

Dostupnost a otevírací doba

Náš obchod najdete v samém srdci Prahy, na Václavském náměstí 15. Snadno se k nám dostanete metrem, tramvají i autobusem. Zastávka Můstek je vzdálená pouhé 2 minuty chůze. Pro ty z vás, kteří se k nám chystají autem, je v blízkosti k dispozici několik placených parkovišť.

Otevřeno máme každý den od 9:00 do 20:00. V neděli otevíráme o hodinu později, tedy v 10:00, a zavíráme v 18:00. Těšíme se na vaši návštěvu!

Tipy pro návštěvníky

Plánujete výlet? Nezapomeňte na pohodlné boty, památky a muzea bývají od sebe vzdálené a procházkou nasajete tu pravou atmosféru. Pokud se chystáte do hor, nepodceňte vybavení a sledujte předpověď počasí. V letních měsících si užijte venkovní akce, festivaly a koncerty pod širým nebem. Nezapomeňte ochutnat místní speciality v restauracích a hospůdkách. Vždy mějte u sebe hotovost, ne všude akceptují platební karty. Před cestou si ověřte otevírací dobu turistických atrakcí a zarezervujte si ubytování předem, zvláště cestujete-li v hlavní sezóně. Ať už se vydáte kamkoli, užijte si cestování naplno!

Vstupné a parkování

Základní vstupné do zoologické zahrady se pohybuje okolo 200 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti. Děti do 3 let mívají vstup zdarma. Rodinná vstupenka, která obvykle zahrnuje dva dospělé a dvě děti, vyjde zhruba na 500 Kč.

Pokud plánujete návštěvu s vlastním automobilem, počítejte s poplatkem za parkování. Ten se liší v závislosti na lokalitě a typu parkoviště. Většinou se pohybuje mezi 50 až 100 Kč za den. Některé zoologické zahrady nabízejí i možnost parkování zdarma v přilehlých ulicích, ale počítejte s tím, že volná místa zde bývají rychle obsazená, zvláště o víkendech a svátcích.

Doporučujeme si předem ověřit aktuální ceny vstupného a parkování na oficiálních stránkách vámi vybrané zoologické zahrady.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Petr Novák

Tagy: stezka v oblacích | turistika