Užijte si léto v kempu: Objevte krásy jižní Moravy pod stanem

Kempy Jižní Morava

Kempy u vody

Pro milovníky vodních radovánek a nocování pod širým nebem představují kempy u vody ideální volbu pro letní dovolenou. V České republice naleznete širokou škálu kempů rozesetých kolem rybníků, jezer a řek. Nabízí ubytování v chatkách, stanech, karavanech a mnohdy i v komfortnějších mobilheimech. Kempy u vody jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Děti se zabaví u vody, stavěním hradů z písku a vodními sporty. Většina kempů nabízí i další aktivity jako dětská hřiště, sportovní vyžití a večerní programy. Pobyt v kempu u vody je ideální příležitostí, jak si odpočinout od ruchu města, užít si klidnou atmosféru a načerpat novou energii.

Kempy pro rodiny s dětmi

Plánujete dovolenou s celou rodinou a hledáte ideální místo, kde si užijí malí i velcí? Kempování je skvělá volba! Česká republika nabízí nepřeberné množství kempů, které jsou přímo stvořené pro rodiny s dětmi.

Zapomenout můžete na nudu! Dětská hřiště, bazény, animační programy a sportovní vyžití – to vše a mnohem více na vás čeká. Děti se zabaví s novými kamarády a vy si konečně odpočinete od každodenního shonu.

Při výběru kempu se zaměřte na vybavení a služby. Mnoho kempů nabízí dětské koutky, herny, půjčovny kol a koloběžek. Některé kempy pořádají i speciální programy pro děti, jako jsou výtvarné dílny, sportovní turnaje nebo noční hry.

Nezapomeňte se informovat na dostupnost obchodu s potravinami a restaurací v areálu kempu. Pro rodiny s malými dětmi je důležité i čisté a udržované sociální zařízení s přebalovacími pulty a dětskými toaletami.

Luxusní kempy s wellness

Představte si tohle: probouzíte se s výhledem na jezero, slunce vám prohřívá obličej a vy víte, že vás čeká den plný relaxace. Ne, tohle není sen, ale realita v luxusním kempu s wellness. Zapomenout můžete na nepohodlné spacáky a vaření na ohni. Glamping, spojení slov "glamour" a "camping", je nový trend, který si získává stále větší oblibu. A není se čemu divit. Nabízí totiž dokonalou kombinaci pobytu v přírodě s komfortem hotelu.

Luxusní stany a chatky jsou vybaveny pohodlnými postelemi, stylovým nábytkem a často i vlastní koupelnou. A co teprve wellness? Můžete se těšit na sauny, vířivky s výhledem do krajiny, masáže a další procedury, které vám pomohou dokonale si odpočinout.

Kempy pro cyklisty

Pro milovníky cyklistiky, kteří rádi tráví dovolenou aktivně a v přírodě, jsou kempy ideální volbou. V České republice existuje mnoho kempů, které jsou uzpůsobené přímo pro cyklisty. Tyto kempy se nacházejí v atraktivních lokalitách, v blízkosti cyklostezek a nabízejí veškeré potřebné zázemí.

Mezi základní vybavení kempů pro cyklisty patří úschovna kol, možnost drobné opravy a mytí kol. Mnoho kempů nabízí i zapůjčení kol a elektrokol. Pro cyklisty je důležitý také komfortní odpočinek po dni stráveném v sedle. Kempy proto disponují upravenými plochami pro stany, karavany i chatky. Samozřejmostí jsou sociální zařízení a možnost vaření. Některé kempy nabízejí i restauraci s venkovní zahrádkou.

Výhodou kempů pro cyklisty je jejich cenová dostupnost. Ubytování v kempu je zpravidla levnější než v hotelu a zároveň poskytuje větší volnost a kontakt s přírodou. Kempy jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi, skupiny přátel i sólové cestovatele.

Kempování se psem

Sbalit stan, spacák a vyrazit s věrným parťákem do přírody, to zní jako ideální dovolená! Kempování se psem má ale svá specifika. Než vyrazíte, zkontrolujte si, zda vámi vybraný kemp psy vůbec povoluje. Některé kempy mohou mít omezení ohledně počtu psů, plemen nebo vyžadovat platný očkovací průkaz.

Na místě mějte psa vždy na vodítku, a to i v případě, že je poslušný. Respektujte ostatní kempaře a hlídejte si, aby štěkáním nerušil klid. Nezapomeňte na misky na vodu a krmení a dostatek granulí. V horkých dnech zajistěte psovi stín a dostatek pitné vody. Pozor na přehřátí, zvláště u starších psů nebo plemen s krátkým čenichem.

I když se těšíte na společné koupání, ne ve všech vodních plochách je vstup se psy povolen. Informujte se předem o možnostech koupání pro psy v okolí kempu. A nezapomeňte na pytlíky na exkrementy! Udržujte kemp čistý a ukliďte po svém čtyřnohém kamarádovi.

Tipy na výlety

Potřebujete si oddechnout od každodenního shonu a užít si trochu zábavy? Vydejte se na výlet! Česká republika nabízí nepřeberné množství krásných míst, která čekají jen na vás.

Milovníci historie a kultury si přijdou na své v Kutné Hoře, kde se nachází unikátní kostnice Sedlec, nebo v Telči se zámeckým komplexem zapsaným na seznamu UNESCO. Pro ty, kteří dávají přednost přírodě, je tu Český ráj s pískovcovými skalními městy a hrady, Šumava s majestátními lesy a jezery, nebo Moravský kras s fascinujícími jeskyněmi.

Rodiny s dětmi ocení výlet do zoologické zahrady, například v Praze, Brně nebo Olomouci. Děti se zabaví i v zábavních parcích, jako je Aquapalace Praha nebo Mirakulum na Nymbursku.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli výlet, nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a fotoaparát, abyste si mohli uchovat vzpomínky na krásné zážitky.

Ceny a rezervace ubytování

Ceny ubytování se liší v závislosti na lokalitě, typu ubytování a ročním období. Obecně platí, že ubytování v Praze a dalších turisticky atraktivních oblastech bude dražší než v menších městech a vesnicích. V hlavní sezóně (červenec-srpen) a během svátků ceny také rostou.

Pro levnější ubytování zvažte pobyt v hostelu nebo penzionu. Mnoho hotelů nabízí slevy pro rezervace provedené s předstihem nebo pro pobyty delší než 3 noci.

Rezervace ubytování je v dnešní době snadná díky online platformám. Doporučujeme porovnat ceny na několika webech, abyste našli tu nejlepší nabídku. Nezapomeňte si přečíst recenze od předchozích hostů, abyste získali představu o kvalitě ubytování.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Petr Novák

Tagy: kempy jižní morava | kempy v jižní moravě