Zvířecí park Karlštejn: Nejlepší cestovní destinace pro milovníky zvířat!

Zoopark Karlštejn je jednou z nejlepších cestovních destinací pro milovníky zvířat v České republice. Tento zoopark se nachází nedaleko obce Karlštejn, ve středních Čechách. Je to ideální místo pro rodinný výlet, kde si mohou návštěvníci užít setkání s různými druhy zvířat a poznat jejich životní prostředí. Zoopark nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro malé i velké návštěvníky, a to vše za přijatelné vstupné.

Poloha a přístupnost Zooparku Karlštejn

Poloha Zooparku Karlštejn je jedním z jeho největších lákadel. Nachází se v malebné krajině Českého krasu, nedaleko obce Karlštejn, která je známá svým majestátním hradem. Zoopark leží přibližně 30 km jihozápadně od Prahy a je snadno dostupný jak automobilem, tak veřejnou dopravou. Pro návštěvníky, kteří preferují cestování autem, je k dispozici parkoviště přímo u vstupu do zooparku. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je možné využít vlakové spojení z Prahy do stanice Karlštejn a odtud pokračovat pěšky nebo místním autobusem. Díky své strategické poloze je Zoopark Karlštejn oblíbeným cílem pro rodinné výlety i turisty z celého regionu.

Historie Zooparku Karlštejn

Historie Zooparku Karlštejn sahá až do roku 1933, kdy byl založen jako soukromá zoologická zahrada. Původně se jednalo o malý park s několika druhy zvířat, který postupně rostl a rozšiřoval svou sbírku. V roce 1957 byl zoopark převeden pod správu státu a začal být otevřen veřejnosti. Od té doby prošel několika modernizacemi a rozšířeními, aby poskytl lepší podmínky pro život zvířat i pohodlné prostředí pro návštěvníky. Dnes je Zoopark Karlštejn jedním z největších a nejmodernějších zoologických zařízení v České republice, které se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti o biodiverzitě naší planety.

Fauna Zooparku Karlštejn

Fauna Zooparku Karlštejn je bohatá a rozmanitá. Park se může pyšnit širokou škálou zvířat, která sem byla přivedena z různých částí světa. Mezi nejvýznamnější obyvatele patří lvi, tygři, medvědi a vlci. Návštěvníci si mohou prohlédnout také opice, klokany, žirafy a nosorožce. V zooparku žijí také exotičtí ptáci jako tukani nebo papoušci. Pro milovníky plazů je zde speciální pavilon s hady a ještěrkami. Díky pestrosti fauny si každý návštěvník najde své oblíbené zvíře a zažije nezapomenutelný zážitek v Zooparku Karlštejn.

Flora Zooparku Karlštejn

Flora Zooparku Karlštejn je jedinečná a pestrá. Park se rozprostírá na rozloze 25 hektarů a nabízí bohatou paletu rostlinných druhů. Zde můžete obdivovat různé druhy stromů, keřů, květin a tráv. Mezi nejvýznamnější patří dub letní, buk lesní, borovice lesní, smrk ztepilý a jedle bělokorá. V parku také najdete různé druhy keřů jako je bez červený, šípek obecný a hloh obecný. Květinovou výzdobu tvoří například kopretiny, pampelišky, chrpy a kytice lučních květin. Rostliny v Zooparku Karlštejn přispívají k vytvoření přirozeného prostředí pro zvířata a poskytují nádhernou kulisu pro návštěvníky parku.

Aktivity a atrakce pro návštěvníky Zooparku Karlštejn

Zoopark Karlštejn nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a atrakcí. Pro milovníky zvířat je zde možnost sledovat různé druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí. Můžete se projít po chodnících a pozorovat lvy, tygry, medvědy a mnoho dalších druhů. Pro děti jsou k dispozici speciální interaktivní expozice, kde se mohou dotýkat a krmit některá zvířata.

Další atrakcí je představení s delfíny, které je velmi oblíbené mezi návštěvníky. Tato show nabídne nejen úžasné akrobatické kousky delfínů, ale také edukativní informace o jejich životě a chování.

Pro dobrodruhy je ve Zooparku Karlštejn připravena lanovka nad zoo, která poskytuje panoramatický výhled na celý areál i okolní krajinu. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, je tu také možnost jít na safari v terénním vozidle se zkušeným průvodcem.

Pro relaxaci a odpočinek jsou ve zooparku k dispozici piknikové místa s posezením a grilováním. Návštěvníci si mohou také zakoupit suvenýry v obchodě se zvířecí tématikou nebo si dát občerstvení v jedné z restaurací.

Aktivity a atrakce ve Zooparku Karlštejn jsou skvělým způsobem, jak strávit den s rodinou či přáteli a prozkoumat fascinující svět zvířat.

Vstupné a otevírací doba Zooparku Karlštejn

Vstupné do Zooparku Karlštejn je závislé na věku návštěvníka. Dospělí platí vstupné ve výši 150 Kč, děti do 15 let mají snížené vstupné za 100 Kč. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Pro seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP/P je také stanoveno snížené vstupné ve výši 100 Kč.

Zoopark Karlštejn je otevřen pro veřejnost od dubna do října. V těchto měsících je provoz zajištěn denně od 9:00 do 17:00 hodin. Během hlavní turistické sezóny, která trvá od července do srpna, se otevírací doba prodlužuje až do 18:00 hodin.

Je vhodné si předem ověřit aktuální otevírací dobu na oficiálním webu Zooparku Karlštejn nebo telefonicky kontaktovat informační centrum parku.

Ubytování v blízkosti Zooparku Karlštejn

V okolí Zooparku Karlštejn se nachází mnoho možností ubytování pro návštěvníky, kteří si chtějí prodloužit svůj pobyt. V blízkosti najdete různé hotely, penziony a apartmány vhodné pro jednotlivce i rodiny. Mezi oblíbené ubytovací zařízení patří Hotel Karlštejn, který se nachází pouhých 5 minut chůze od zooparku a nabízí moderně vybavené pokoje s výhledem na hrad Karlštejn. Další možnost je Penzion U Karla IV., který se nachází ve vesnici Karlštejn a nabízí útulné pokoje a apartmány s vlastní koupelnou. Pro ty, kteří preferují přirozenější prostředí, je zde také možnost stanování na tábořišti poblíž zooparku. Celkově je v okolních obcích dostatek ubytovacích kapacit různých cenových kategorií, které uspokojí potřeby každého návštěvníka Zooparku Karlštejn.

Jak se dostat do Zooparku Karlštejn

Zoopark Karlštejn se nachází ve stejnojmenné obci Karlštejn, která leží v okrese Beroun, nedaleko Prahy. Pro návštěvníky je k dispozici několik možností, jak se do Zooparku dostat.

Pokud se rozhodnete cestovat autem, můžete využít dálnici D5 směrem na Plzeň a odbočit na exit 19 směrem na Karlštejn. Zoopark je dobře značen a parkoviště je k dispozici přímo u vstupu.

Pro ty, kteří upřednostňují veřejnou dopravu, je možné využít vlakové spojení. Z Prahy jezdí vlaky směrem na Beroun a zastavují také na stanici Karlštejn. Odtud je to jen krátká procházka nebo můžete využít místní autobusovou linku, která Vás doveze přímo k Zooparku.

Další možností je využít autobusovou dopravu. Z pražského metra lze vyjet autobusem číslo 311 ze stanice Hlavní nádraží nebo číslo 312 ze stanice Anděl a vystoupit na zastávce Karlštejn - Zoopark.

Zoopark Karlštejn je snadno dostupný jak pro návštěvníky z Prahy, tak i pro ty, kteří přijedou z jiných částí České republiky. Při plánování návštěvy doporučujeme využít veřejnou dopravu nebo sdílenou dopravu, abyste se vyhnuli problémům s parkováním.

Závěrem můžeme konstatovat, že Zoopark Karlštejn je skutečně jednou z nejlepších cestovních destinací pro milovníky zvířat. Jeho poloha v malebném prostředí Jizerských hor nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost poznat pestrou a bohatou faunu i floru tohoto regionu. Díky dlouholeté historii se park stal důležitým centrem ochrany ohrožených druhů a vzdělávacím zařízením pro veřejnost.

Pro návštěvníky je připravena široká škála aktivit a atrakcí, jako jsou ukázky krmení zvířat, exkurze s průvodcem či jízdy na ponících. Vstupné do zooparku je velmi přijatelné a otevírací doba umožňuje návštěvu jak v pracovní dny, tak i o víkendech.

Pokud plánujete navštívit Zoopark Karlštejn, doporučujeme si zajistit ubytování v blízkosti. V okolních obcích a penzionech najdete pohodlné a cenově dostupné možnosti ubytování pro rodiny i páry.

Do Zooparku Karlštejn se snadno dostanete autem, vlakem nebo autobusem. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je zajištěna pravidelná autobusová linka ze stanice Karlštejn. Parkování je možné přímo u zooparku.

Vyzýváme všechny milovníky zvířat a přírody, aby navštívili Zoopark Karlštejn a zažili jedinečný zážitek. Tento zoopark nenabízí pouze krásné okamžiky strávené s exotickými i domácími zvířaty, ale také přispívá k ochraně ohrožených druhů a vzdělávacím aktivitám pro veřejnost. Nezapomeňte si naplánovat návštěvu a užít si nezapomenutelné chvíle v Zooparku Karlštejn!

Publikováno: 02. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Petr Novák

Tagy: zoopark karlštejn | zvířecí park