Zážitková návštěva Dvůr Králové ZOO: Klenot české přírody čeká na vás!

Dvůr Králové Zoo

Historie a pozadí Dvůr Králové Zoo

Dvůr Králové Zoo, nacházející se nedaleko města Dvůr Králové nad Labem, patří mezi nejstarší zoologické zahrady v České republice. Byla založena v roce 1946 a od té doby se stala jedním z předních center ochrany ohrožených druhů zvířat. Zoo se zaměřuje na chov afrických savců a ptáků a spolupracuje s řadou mezinárodních organizací na projektech zachování biodiverzity. Dvůr Králové Zoo je známá svými inovativními metodami chovu a péče o zvířata a aktivně se podílí na vzdělávacích programech pro veřejnost.

Rozmanitost zvířat a expozic

Rozmanitost zvířat a expozic v Dvůru Králové ZOO je ohromující. Zoo se může pyšnit širokou škálou druhů z celého světa, včetně vzácných a ohrožených. Mezi nejoblíbenější patří sloni africký, nosorožci tuponosí, lvi, žirafy a gorily. Expozice jsou navrženy tak, aby co nejvěrněji napodobovaly přirozené prostředí zvířat a poskytovaly jim dostatek prostoru k pohybu a rozvoji. Návštěvníci mají možnost pozorovat tyto úžasné tvory zblízka a dozvědět se o jejich životním prostředí a chování od odborných průvodců.

Vzdělávací programy a ochrana ohrožených druhů

Vzdělávací programy a ochrana ohrožených druhů jsou klíčovými pilíři Dvůr Králové Zoo. Zoo se aktivně zapojuje do vzdělávacích programů pro školy a veřejnost, zaměřených na ochranu biodiverzity a osvětu o ohrožených druzích zvířat. Dvůr Králové Zoo je také známá svými úspěšnými chovnými programy, které přispívají k zachování mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou například nosorožci černí nebo orangutani. Návštěvníci mají možnost se dozvědět více o těchto programech a přispět svou návštěvou k podpoře ochrany ohrožených druhů.

Praktické informace pro návštěvníky

Dvůr Králové Zoo se nachází v malebném prostředí východních Čech, asi 2 km od centra města Dvůr Králové nad Labem. Zoo je otevřená celoročně a nabízí parkování zdarma. Pro pohodlnou prohlídku areálu je možné využít i půjčení kočárku či invalidního vozíku. Vstupné do ZOO zahrnuje mapu areálu a pravidelné ukázky krmění zvířat.

Pro stravování návštěvníků jsou k dispozici restaurace, bufety a stánky s občerstvením rozprostřené po celém areálu. V rámci bezpečnosti je důležité dodržovat pokyny zaměstnanců ZOO a dbát na to, aby se zvířata nedotýkali ani nekrmeni.

Zoo je dobře dostupná jak automobilem, tak veřejnou dopravou. Pro aktuální informace o otevírací době, akcích a programu doporučujeme navštívit oficiální webové stránky Dvůr Králové Zoo nebo sledovat sociální sítě ZOO pro případné změny či novinky.

Zážitky a atrakce pro celou rodinu

Dvůr Králové Zoo nabízí zážitky a atrakce pro celou rodinu. Pro děti i dospělé je zde možnost setkat se tváří v tvář ohroženým druhům zvířat, jako jsou nosorožci nebo orangutani. Pro malé návštěvníky jsou připraveny interaktivní expozice a programy, které je učí o zachování přírody. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici různé aktivity, jako například ukázky krmení zvířat či projížďky na ponících. Dvůr Králové Zoo tak poskytuje nezapomenutelné zážitky spojené s ochranou přírody a vzděláním o životním prostředí.

Publikováno: 30. 05. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Jiří Svoboda

Tagy: dvůr králové zoo | zoo