Ubytování v malebné chatě Rovina: Oáza klidu a relaxace v srdci Jizerky

Chata Rovina

Co je chata Rovina?

Chata Rovina je malebná horská chata nacházející se v srdci Jizerských hor. Tato útulná chata nabízí ideální místo pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro páry či skupiny přátel. Chata Rovina je perfektním útočištěm pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od shonu města. Své hosty láká svou jedinečnou atmosférou a nádherným výhledem na okolní krajinu.

Poloha chaty Rovina

Poloha chaty Rovina je jedním z největších lákadel tohoto malebného ubytování v Jizerkách. Nachází se v klidné a tiché oblasti, uprostřed nádherné přírody. Chatu lze najít ve vesnici Smržovka, která leží v samotném srdci Jizerských hor. Tato lokalita je ideálním výchozím bodem pro turistiku, cykloturistiku a lyžování. Okolní krajina nabízí nádherné výhledy na hory a lesy, které jsou typické pro tento region. Díky své poloze je chata Rovina snadno dostupná jak autem, tak i veřejnou dopravou.

Vybavení chaty Rovina

Vybavení chaty Rovina je moderní a komfortní, aby hosté měli příjemný pobyt. Chata nabízí prostorný obývací pokoj s pohodlným posezením a televizí. K dispozici je také plně vybavená kuchyň s veškerými potřebnými spotřebiči a nádobím pro vlastní stravování. V chatě se nachází také jídelní stůl pro pohodlné stolování.

Pro relaxaci a odpočinek je zde k dispozici sauna, která nabízí příjemné zahřátí po dlouhých túrách v okolních horách. Venku na terase si hosté mohou užít grilování či posezení u ohniště, které je ideálním místem pro večerní setkání s rodinou nebo přáteli.

Chata Rovina má celkem tři ložnice, které poskytují dostatek prostoru pro ubytování až šesti osob. Ložnice jsou vkusně zařízené a nabízejí pohodlné postele pro kvalitní spánek. Koupelna je vybavena sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou.

Pro hosty je samozřejmostí bezplatné Wi-Fi připojení po celém objektu chaty Rovina. Parkování je možné přímo u chaty. Vybavení chaty Rovina je tak ideální pro rodiny, páry nebo skupiny přátel, kteří hledají klidné a pohodlné ubytování v srdci Jizerky.

Aktivity v okolí chaty Rovina

Okolí chaty Rovina je ideálním místem pro milovníky přírody a aktivního odpočinku. V blízkosti chaty se nachází rozsáhlé lesy Jizerských hor, které nabízejí nepřeberné možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Turistické stezky vedoucí kolem chaty vás zavedou k malebným rozhlednám, jako je například Stezka korunami stromů nebo rozhledna Černá studnice.

Pro milovníky zimních sportů je v okolí chaty dostatek lyžařských areálů. Nejznámější z nich je Bedřichov, který nabízí sítě upravených běžeckých tras i sjezdovky různé obtížnosti. Pro rodiny s dětmi je zde také dětský lyžařský areál.

V letních měsících si můžete u chaty Rovina pronajmout kola a vydat se na cyklistický výlet po okolních lesích a loukách. Vodáci ocení možnost splouvání řeky Jizery nebo si mohou vyzkoušet rafting na nedalekém řece Kamenici.

Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si u chaty zapůjčit rybářské vybavení a vyzkoušet štěstí při rybaření na jedné z mnoha rybníků v okolí. Pro milovníky golfu je zde také golfové hřiště s 9 jamkami.

V blízkosti chaty Rovina se nachází také mnoho historických památek, jako je například zámek Frýdlant nebo kostel svatého Vavřince v Liberci.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a nabrat nové síly, je okolí chaty Rovina skutečnou oázou klidu a relaxace.

Ceny a rezervace chaty Rovina

Ceny za ubytování v chatě Rovina se liší v závislosti na sezóně a délce pobytu. V letních měsících je cena za nocleh 1500 Kč, zatímco v zimním období se cena zvyšuje na 2000 Kč. Prodloužený víkend nebo svátky mají speciální tarif ve výši 2500 Kč za noc.

Rezervace chaty Rovina je možná prostřednictvím telefonického nebo emailového kontaktu s majitelem. Doporučujeme rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména během hlavní turistické sezóny. Platba za pobyt se provádí předem bankovním převodem nebo hotově při příjezdu.

Chata Rovina je velmi oblíbená destinace pro rodinné dovolené a relaxační pobyty. Nezapomeňte si zajistit svůj termín v této malebné oáze klidu uprostřed Jizerských hor!

Závěrem lze konstatovat, že chata Rovina je skutečnou oázou klidu a relaxace v srdci Jizerky. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu a chtějí se ponořit do krás přírody. Díky své poloze nabízí chatka nejen nádherný výhled na okolní kopce, ale také snadný přístup k turistickým trasám a lyžařským střediskům. Vybavení chaty je moderní a komfortní, což umožňuje hostům strávit příjemný pobyt bez jakéhokoli zbytečného starání se o vybavenost. V okolí chaty Rovina je také mnoho aktivit, které si hosté mohou vychutnat - od turistiky a cykloturistiky po lyžování a snowboarding. Ceny za ubytování jsou přiměřené a rezervace je možná prostřednictvím webové stránky chaty Rovina. Pokud hledáte malebné ubytování v Jizerkách, chata Rovina je tou správnou volbou pro vás.

Publikováno: 27. 01. 2024

Kategorie: ubytování

Autor: Jan Křivák

Tagy: chata rovina | chata