Olomoucká zoo: Zvířecí dobrodružství pro celou rodinu

Olomouc Zoo

Unikátní druhy Olomoucké zoo

Olomoucká zoologická zahrada se pyšní chovem řady vzácných a ohrožených druhů zvířat. Mezi největší lákadla patří bezpochyby majestátní levharti sněžní, kteří se v zoo rozmnožují s velkým úspěchem. Návštěvníci se mohou těšit i na roztomilé tamaríny pinčí, jejichž populace v přírodě bohužel klesá. Unikátní je také chov vzácného poddruhu žirafy Rothschildovy, jehož populace v zoo patří k největším v Evropě. Olomoucká zoo se aktivně zapojuje do mezinárodních programů na záchranu ohrožených druhů a přispívá tak k ochraně biodiverzity naší planety.

Procházka různými kontinenty

Svět je plný fascinujících míst a kultur. Procházka různými kontinenty nabízí jedinečnou možnost poznat odlišné tradice, ochutnat exotická jídla a obdivovat úchvatnou přírodu. Od rušných ulic Tokia po klidné pláže Bali, každý kontinent skrývá svá tajemství. Vydat se na cestu kolem světa je snem mnoha lidí.

Jižní Amerika láká na deštné pralesy Amazonie, majestátní Andy a temperamentní rytmy tanga. Afrika uchvátí divokou přírodou, starobylými památkami a pestrými kulturami. Asie nabízí směsici moderních metropolí a tradičních vesnic, duchovních center a úchvatných chrámů.

Ať už se vydáte kamkoli, nezapomeňte se otevřít novým zážitkům a užít si každý okamžik.

Zábava pro celou rodinu

Ať už je léto, zima, nebo cokoli mezi tím, existuje spousta možností, jak se zabavit s celou vaší milovanou rodinkou. Co takhle strávit den v přírodě? Vydejte se na procházku do lesa, uspořádejte piknik v parku, nebo si zajeďte k vodě a užijte si koupání a vodní hrátky. Pro milovníky kultury a historie jsou tu muzea, hrady a zámky, které nabízejí interaktivní expozice a programy i pro ty nejmenší. A co teprve zoologické zahrady! Pozorovat zvířata z celého světa je zážitek, na který se nezapomíná. Pro aktivnější rodiny se nabízí sportovní vyžití – cyklovýlety, bowling, minigolf, nebo třeba návštěva lanového centra. A pokud toužíte po odpočinku a zábavě pod jednou střechou, zajděte si do kina, divadla, nebo na koncert. Možností je nespočet, stačí si jen vybrat!

Občerstvení a suvenýry v areálu

V areálu najdete širokou škálu možností občerstvení, od rychlého občerstvení po restaurace s obsluhou. Dáte si raději klobásu a pivo, nebo si pochutnáte na tradičním českém jídle? Na své si přijdou i milovníci sladkého – v nabídce nechybí ani zmrzlina, trdelník a další dobroty. Kromě občerstvení si můžete zakoupit i suvenýry, které vám budou připomínat vaši návštěvu. Vybírat můžete z klasických turistických suvenýrů, jako jsou magnety, hrnečky a trička, ale i z originálních produktů od místních řemeslníků.

Otevírací doba a vstupné

Muzeum je otevřeno celoročně kromě pondělí. Od úterý do neděle si ho můžete prohlédnout od 10:00 do 18:00. Poslední vstupenky se prodávají 30 minut před uzavřením. Vstupné pro dospělé činí 200 Kč, pro studenty a seniory 150 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Muzeum nabízí také rodinné vstupenky za zvýhodněnou cenu. Pro více informací o otevírací době během svátků a speciálních akcí navštivte prosím naše webové stránky.

Jak se dostat do zoo

Zoologická zahrada (Zoo) se nachází na adrese ... Otevřeno je denně od ... do ... hodin. Do zoo se dostanete pohodlně MHD, autem i na kole.

MHD:

Zastávka ... (autobusy číslo ...) a ... (tramvaje číslo ...) se nachází přímo před hlavní branou zoo. Cesta z centra města trvá přibližně ... minut.

Autem:

Zoo disponuje vlastním placeným parkovištěm s kapacitou ... míst. Příjezd je možný z ulice ... Navigaci do telefonu si můžete stáhnout zde: ...

Na kole:

Pro cyklisty je k dispozici stojan na kola u hlavního vstupu. Cyklostezka ... vede přímo k zoo.

Doporučujeme zakoupit si vstupenky online, abyste se vyhnuli frontám u pokladen. Více informací o otevírací době, vstupném a dalších službách naleznete na webových stránkách zoo.

Ubytování v okolí zoo

Plánujete návštěvu zoo a hledáte příjemné ubytování v okolí? Máte štěstí! V blízkosti zoologické zahrady najdete širokou škálu možností ubytování pro každý rozpočet a vkus. Ať už preferujete útulné penziony, moderní hotely nebo rodinné apartmány, určitě si vyberete. Mnoho ubytovacích zařízení se nachází jen pár minut chůze od zoo, takže se tam snadno dostanete pěšky. Po dni plném zvířecích dobrodružství se tak můžete rychle vrátit do svého pokoje a odpočinout si. Pokud cestujete autem, potěší vás dostupnost parkování u většiny hotelů a penzionů. Rezervujte si ubytování včas, zvláště pokud cestujete v hlavní sezóně, abyste měli jistotu volného místa.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Jiří Svoboda

Tagy: olomouc zoo | zoologická zahrada v olomouci