Objevte krásy horského střediska odiska na Jizerkách!

Odiska

Co je odiska a jaké služby nabízí?

Odiska je horské středisko nacházející se v malebném prostředí Jizerských hor. Nabízí širokou škálu služeb pro turisty a milovníky přírody. V odiskách můžete využít ubytování v horských chatách či penzionech, relaxovat v sauně nebo bazénu, či si dopřát masáž. Pro aktivní odpočinek jsou k dispozici cyklostezky, běžecké tratě a možnost půjčení lyžařského vybavení. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny dětské hřiště a různé zábavné programy. Odiska tak poskytuje ideální prostředí pro dovolenou v každém ročním období.

Aktivity a atrakce v okolí odisky.

V okolí horského střediska odiska na Jizerkách se nachází mnoho aktivit a atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií. Milovníci přírody si zde mohou užít pěší túry po malebných stezkách, cyklisté si zase mohou užít horskou cyklistiku či sjezdové tratě. V zimním období je možné se věnovat lyžování, snowboardingu nebo běžeckému lyžování. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je k dispozici lanový park nebo možnost paraglidingu. Kromě toho můžete navštívit blízký skanzen ve Veselém Kopci nebo prozkoumat okolní hrady a zámky jako například Frýdlant či Sychrov.

Tipy na ubytování v odiskách.

Pro ty, kteří plánují navštívit horské středisko odiska na Jizerkách, existuje široká škála možností ubytování. Od malebných horských chat a penzionů až po moderní hotely s wellness centry. Mezi oblíbené možnosti patří například Penzion Na Rozcestí, který nabízí útulné pokoje s výhledem do okolní přírody. Pro milovníky luxusu je ideálním místem Hotel Perla Jizery s bohatým wellness centrem a vyhlášenou restaurací. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné rodinné apartmány v Penzionu U Červených domků, kde si mohou hosté užít klidnou atmosféru a blízkost lyžařských svahů. Ubytování lze rezervovat online nebo přes místní turistické informační centrum.

Jak se dostat do odisky a dopravní spojení.

Odiska na Jizerkách je snadno dostupná jak autem, tak i veřejnou dopravou. Pokud se rozhodnete jet autem, můžete využít dobře značené silnice a parkoviště v blízkosti odisky. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je možné využít autobusovou nebo vlakovou dopravu. Nejbližší vlaková stanice je v Jablonci nad Nisou, odkud jezdí pravidelné spoje do odisky. Autobusová zastávka se nachází přímo u odisky a spojuje okolní obce s horským střediskem. Dopravní spojení do odisky je tedy pohodlné a bezproblémové pro návštěvníky z různých částí České republiky.

Stravování a restaurace v okolí odisk.

V okolí horského střediska Odiska na Jizerkách naleznete širokou nabídku stravovacích zařízení, která uspokojí každého gurmána. Restaurace a hospůdky v blízkosti odisky servírují tradiční českou kuchyni s regionálním zaměřením. Můžete ochutnat lahodné domácí pokrmy, jako je kyselá polévka se houbami nebo smažený hermelín. Pro milovníky sladkého pak nabízejí místní cukrárny tradiční jizerské perníčky nebo ovocné knedlíky se šlehačkou. V restauracích si můžete vychutnat i modernější kulinářské trendy a mezinárodní speciality. K dispozici jsou také bary a kavárny, kde si můžete dopřát šálek čerstvé kávy nebo ochutnat místně připravený zmrzlý jogurt s ovocem. Pro ty, kteří preferují rychlé občerstvení, jsou v okolí odisky dostupné také bufety a fast foody nabízející pizzu, hamburgery či tradiční české bramborové placky. Celkově je stravování v okolí odisky rozmanité a uspokojí potřeby každého návštěvníka bez ohledu na jeho chuťové preference.

Publikováno: 24. 03. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Jan Křivák

Tagy: odiska | horské středisko