Objevte krásu Krimmelských vodopádů v Německu: Nejvyšší vodopády v Evropě!

Krimmelské Vodopády

Popis vodopádů Krimmelské vodopády v Německu.

Krimmelské vodopády se nacházejí v Německu a jsou považovány za nejvyšší vodopády v Evropě. Celková výška vodopádů dosahuje úctyhodných 380 metrů, což z nich činí jednu z hlavních turistických atrakcí regionu. Voda padající přes skalní stěny vytváří impozantní a malebný pohled, který okouzlí každého návštěvníka. Krimmelské vodopády jsou skutečným přírodním pokladem, který stojí za návštěvu pro milovníky krásné krajiny.

Historie a geografická poloha vodopádů.

Krimmelské vodopády se nacházejí v německém Bavorsku nedaleko městečka Krimml. Jsou považovány za nejvyšší vodopády v Evropě s celkovým pádem vody přes 380 metrů ve třech stupních. Vodopády jsou součástí Národního parku Vysoké Taury a jsou chráněny pro svou jedinečnou biodiverzitu. Jejich vznik sahá až do doby ledové, kdy byly modelovány ledovcem. Dnes jsou oblíbeným turistickým cílem a poskytují úchvatný pohled na divokou krásu horské krajiny.

Jak se k nim dostat a co očekávat na cestě.

Krimmelské vodopády se nacházejí v národním parku Berchtesgaden v Německu, nedaleko hranic s Rakouskem. Nejlepší způsob, jak se k nim dostat, je autem nebo veřejnou dopravou do obce Krimml. Zde začíná turistická stezka vedoucí k vodopádům, která je dlouhá přibližně 4 km a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Na cestě můžete očekávat krásné lesy, horské potoky a divokou přírodu. Vstupné na prohlídku vodopádů je placené a zahrnuje možnost návštěvy vyhlídkových plošin s úchvatnými pohledy na padající vodu.

Aktivity a možnosti v okolí vodopádů pro turisty.

Krimmelské vodopády nabízejí turistům mnoho aktivit a možností k objevování okolního regionu. V letních měsících si návštěvníci mohou užít pěší túry po malebných stezkách v národním parku Berchtesgaden, který se nachází nedaleko vodopádů. Pro milovníky adrenalinu jsou k dispozici horské cyklistické trasy nebo možnost raftingu na nedaleké řece Königssee. V zimním období je možné se vydat na lyže do okolních lyžařských středisek nebo si užít klidné procházky po zasněžených krajinách. Pro ty, kteří preferují odpočinek, je k dispozici wellness centrum v blízkém okolí, kde si mohou návštěvníci dopřát relaxaci po dni stráveném v přírodě.

Doporučení pro návštěvníky a praktické informace.

Doporučení pro návštěvníky Krimmelských vodopádů:

- Doporučujeme si předem zkontrolovat otevírací dobu vodopádů, která se může lišit v závislosti na ročním období.

- Připravte se na chladnější počasí a nepředvídatelné změny počasí v horských oblastech.

- Vzhledem k náročnému terénu doporučujeme vhodnou turistickou obuv a oblečení.

- Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek pitné vody a malé občerstvení.

- Respektujte přírodu a dodržujte pravidla ochrany životního prostředí.

Praktické informace:

- Vstupné do areálu Krimmelských vodopádů je placené, ceny se liší dle věku návštěvníka.

- Parkování je možné poblíž vstupu za poplatek. Doporučujeme přijet brzy ráno kvůli omezené kapacitě parkoviště.

- Prohlídka vodopádů trvá zhruba 1,5 - 2 hodiny. Na místě jsou k dispozici informační tabule s historií a zajímavostmi.

Publikováno: 23. 03. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Jiří Svoboda

Tagy: krimmelské vodopády | vodopády v německu