Karibský ráj na Bahamách: Objevte krásy tohoto ostrovního ráje!

Bahamy

Bahamy - karibský ostrov plný překrásných pláží a modrého moře

Bahamy jsou karibský ostrov plný překrásných pláží a modrého moře. Toto souostroví se nachází v Atlantském oceánu, severně od Kuby a jihovýchodně od Floridy. Bahamy jsou tvořeny více než 700 ostrovy, z nichž pouze 30 je obydlených. Hlavním městem je Nassau, které leží na ostrově New Providence. Ostrovy Baham jsou známé svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a úchvatnou podmořskou faunou a flórou.

Geografie Baham - souostroví tvořené více než 700 ostrovy

Bahamy jsou souostroví tvořené více než 700 ostrovy, které se nacházejí v Atlantském oceánu. Tento karibský ráj se rozkládá na ploše přibližně 13 900 kilometrů čtverečních. Největším ostrovem je Andros, který měří asi 5 957 kilometrů čtverečních. Dalšími významnými ostrovy jsou Grand Bahama, Abaco, Eleuthera a Cat Island. Každý z těchto ostrovů má své specifické kouzlo a nabízí nádherné pláže a úchvatné přírodní scenérie. Díky tomu jsou Bahamy oblíbenou destinací pro milovníky slunce, moře a exotiky.

Nejznámější ostrovy - Nassau, Paradise Island, Grand Bahama, Exuma

Bahamy jsou známé svými nádhernými ostrovy, z nichž některé jsou velmi populární mezi turisty. Mezi nejznámější ostrovy patří Nassau, Paradise Island, Grand Bahama a Exuma. Nassau je hlavním městem Baham a nabízí pestrou směsici historie a moderního života. Paradise Island je spojena s Nassau mostem a je domovem luxusních letovisek a kasin. Grand Bahama je druhým největším ostrovem v souostroví a nabízí krásné pláže, golfové hřiště a přístav pro výlety lodí. Exuma je oblíbeným cílem pro milovníky přírody díky svému úchvatnému moři, korálovým útesům a slavné Pláži Pig, kde můžete plavat s divokými prasaty.

Nádherné pláže - Báječná pláž, Pláž Pig, Pláž Pink Sand

Bahamy jsou známé svými nádhernými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Mezi nejkrásnější pláže patří Báječná pláž, která se nachází na ostrově Harbour Island. Její bílý písek a azurově modré moře vytvářejí dokonalou kombinaci pro relaxaci a koupání. Další oblíbenou pláží je Pláž Pig, která se nachází na ostrovech Exuma. Na této pláži můžete potkat divoké prasata, které se rády koupou v moři a jsou přátelské ke turistům. Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva Pláže Pink Sand na ostrově Harbour Island. Jemný růžový písek vytváří unikátní atmosféru a dodává této pláži nezapomenutelný vzhled. Bahamy skutečně nabízejí jedinečné a nesmazatelné zkušenosti pro milovníky slunce a moře.

Vodní aktivity - potápění, šnorchlování, rybaření, plavání s delfíny

Bahamy jsou rájem pro milovníky vodních aktivit. Potápění a šnorchlování zde nabízejí neuvěřitelné podmořské scenérie s korálovými útesy a pestrobarevným životem. Rybaření je další oblíbenou aktivitou, kdy si můžete vychutnat lov exotických druhů ryb. A co třeba plavání s delfíny? Na Bahamách máte jedinečnou možnost interakce s těmito inteligentními tvory a zažít nezapomenutelný zážitek.

Místní kultura a tradice - Junkanoo festival, bahamská kuchyně, výroba rumu

Bahamy jsou nejen rájem pláží a moře, ale také místem bohaté kultury a tradic. Každoročně se zde koná slavný Junkanoo festival, který oslavuje africké kořeny Bahamů. Tento karnevalový průvod je plný barev, hudby a tance. Bahamská kuchyně je lákadlem pro gurmány. Můžete ochutnat speciality jako conch salad (salát z mořských šneků), cracked conch (smažené mořské šneky) nebo guava duff (sladký dezert s guavou). Na Bahamách se také vyrábí tradiční rum. Místní destilérie nabízejí ochutnávky tohoto lahodného alkoholu, který je nedílnou součástí bahamské kultury a tradice.

Luxusní letoviska a hotely - Atlantis Paradise Island, Sandals Royal Bahamian, Baha Mar

Bahamy jsou známé nejen svými překrásnými plážemi a modrým mořem, ale také luxusními letovisky a hotely. Mezi nejznámější patří Atlantis Paradise Island, které se nachází na stejnojmenném ostrově. Toto obrovské letovisko nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu, včetně vodního parku, kasina a golfového hřiště.

Dalším luxusním letoviskem je Sandals Royal Bahamian, které se nachází na ostrově Nassau. Toto adults-only letovisko nabízí exkluzivní pláže, bazény a více než deset restaurací s různými kulinářskými specialitami.

Baha Mar je další prestižní komplex na Bahamách. Nachází se na ostrově New Providence a skládá se z několika hotelů, kasina, golfového hřiště a lázeňského centra. Tento komplex je ideálním místem pro ty, kteří hledají luxusní ubytování a zábavu na jednom místě.

Všechna tato luxusní letoviska nabízejí prvotřídní služby, elegantní pokoje s výhledem na oceán a bohaté možnosti stravování. Jsou ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít opravdovou karibskou pohodu a luxusní dovolenou na Bahamách.

Přírodní krásy - Modrá jáma, Andros Great Barrier Reef, Lucayan National Park

Bahamy jsou nejen rájem pro milovníky pláží a moře, ale také skrývají několik ohromujících přírodních krás. Jednou z nich je Modrá jáma, která se nachází na ostrově Andros. Tato podvodní propast o hloubce 202 metrů a průměru 305 metrů je jednou z nejznámějších potápěčských lokalit na světě. Druhou zajímavostí je Andros Great Barrier Reef, který je třetím největším korálovým útesem na světě. Tento útes se táhne přes 225 kilometrů a nabízí úchvatné potápěčské zážitky. Posledním místem, které stojí za zmínku, je Lucayan National Park na Grand Bahama. Zde můžete objevit unikátní jeskynní systém s podzemními řekami a krásnými krasovými formacemi. Bahamy jsou skutečným rájem pro přírodní nadšence!

Historické památky - Fort Charlotte, Queen's Staircase, Pompey Museum

Bahamy jsou nejen rájem pláží a moře, ale také mají bohatou historii a mnoho historických památek. Fort Charlotte je impozantní pevnost postavená v 18. století, která sloužila jako obranný bod proti pirátům. Queen's Staircase je kamenné schodiště s více než 60 stupni, které bylo vybudováno otroky na počest královny Viktorie. Pompey Museum se nachází v Nassau a představuje důležitou část bahamského dědictví otroků a jejich boje za svobodu. Tyto historické památky nabízejí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti Baham.

Praktické informace - vízové požadavky, nejlepší doba k návštěvě, doprava na ostrově

Pokud plánujete návštěvu Baham, je důležité znát některé praktické informace. Pro vstup na Bahamy potřebují občané České republiky platný cestovní pas. Vízum není vyžadováno pro pobyt do 90 dnů. Nejlepší doba k návštěvě je od prosince do dubna, kdy jsou teploty příjemné a srážek minimum. Doprava na ostrovech je zajištěna letecky nebo lodní dopravou mezi jednotlivými ostrovy. Místní taxislužby jsou také dostupné pro pohodlnou přepravu po ostrovech.

Publikováno: 10. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Jiří Svoboda

Tagy: bahamy | karibský ostrov